Instagram’da canlı video yayın nasıl yapılır ?


Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır ?

Canlı videoların sosyal medyada akışı yeni bir çılgınlık. Instagram’ın güncellemesini kullanıcıların canlı video yayınlamasına olanak tanıyacak şekilde yayınlaması üzerine hiç kimse kulüpten canlı yayın yapmak için ya da canlı olduklarında dahi durmadı. Son zamanlarda Instagram bu özelliğini güncelledi ve canlı videoyu kaydetme yeteneğini de ekledi. galerisinde. Şimdi, kaydettiğiniz canlı videoyu ancak yalnızca 24 saat paylaşabilirsiniz. İşte Instagram’da canlı videoyu paylaşma.

Instagram’da canlı yayın paylaşın

Paylaşabilmeniz için yaşamanız gerekir. Öyleyse devam edin ve halihazırda yaptığınız her şeyi canlı izleyin. Yayın durdurmaya karar verdiğinizde, bitiş ekranı size video kaydetme seçeneği sunar. Videoyu aynı ekrandan da paylaşabilirsiniz. Paylaş düğmesine dokunun; videonuz takipçileriniz tarafından birkaç dakika içinde kullanılabilir olacaktır. Paylaştığınız canlı videolar, takipçilerinizin ve yayınlarınızın hikayesi olarak görünecektir. Görüntülemek için ona dokunabilirsiniz. Ayrıca, onu silebilir veya takipçilerinizden bazılarını görüntüleme iznini bloke edebilirsiniz.

İzleyiciler, Instagram Hikayeleri gibi, canlı videonuza da yanıt verebilir. Bu mesaja, diğer tüm mesajlarınıza aynı şekilde erişebilirsiniz – DM penceresinden. Kaç kişiyi ve videonuzu kimin oynattığını da görebilirsiniz. Oynarken sadece hızlıca kaydırın. Aynı ekrandan, takipçilerinizin gelecekteki hikayelerinizi görüntülemelerini engelleyebilirsiniz.

Düşünürseniz, bu özellik aslında oldukça faydalıdır. Yoksa kaybolacak canlı videoları kaydetme özelliği, daha sonra izleyebileceğiniz harika anıları kurtarmanıza yardımcı olabilir.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.