Instagram Topluluk Kuralları


Aşağıdaki kurallar doğrudan instagram.com ‘ dan alınmıştır..

Instagram internet sitesine, Instagram hizmetine veya mobil uygulamalar dahil olmak üzere Instagram tarafından sunulan herhangi bir uygulamaya (birlikte “Instagram Hizmeti” olarak anılır) eriştiğinizde veya bunları kullandığınızda, nasıl eriştiğinize bakılmaksızın, bu kullanım koşullarına (“Kullanım Koşulları”) tabi olduğunuzu kabul edersiniz.

 

Instagram Hizmeti, Instagram, LLC’ye (“Instagram”) aittir veya onun kontrolündedir. Bu Kullanım Koşulları yasal haklarınız ve yükümlülükleriniz üzerinde etkilidir. Bu Kullanım Koşullarına tabi olmayı kabul etmiyorsanız, Instagram Hizmetine erişmeyin ve Instagram Hizmetini kullanmayın.

Bazen bu Kullanım Koşullarına ek olarak kendi koşul ve şartları geçerli olan yeni bir özellik sunabiliriz. Bu tür durumlarda, yeni özelliğe ait koşullar, bu Kullanım Koşullarıyla çakışmadığı sürece geçerli olur.

TAHKİM BİLDİRİMİ: ÜYELİKTEN ÇIKMANIZ VEYA AŞAĞIDAKİ TAHKİM KISMINDA BELİRTİLEN BAZI ANLAŞMAZLIK TÜRLERİ HARİCİNDE, SİZİNLE INSTAGRAM ARASINDAKİ ANLAŞMAZLIKLARIN, BİREYSEL TAHKİME TABİ OLARAK ÇÖZÜLECEĞİNİ VE BİR GRUP DAVASI DURUŞMASINA VEYA GRUP ÇAPINDA TAHKİME KATILMA HAKKINIZDAN FERAGAT ETTİĞİNİZİ KABUL EDERSİNİZ.

Temel Koşullar

 1. Instagram Hizmetini kullanabilmek için en az 13 yaşında olmanız gerekmektedir.
 2. Instagram Hizmeti aracılığıyla şiddet, çıplaklık, kısmen çıplaklık içeren, ayrımcı, yasalara aykırı, ihlal edici, pornografik veya müstehcen fotoğraflar ya da başka içerikler paylaşamazsınız.
 3. Hesabınız aracılığıyla gerçekleşen her tür hareketin sorumluluğu size aittir ve hesabınızı, takipçilerinizi, kullanıcı adınızı veya diğer hesap haklarınızı satmayacağınızı, aktarmayacağınızı, devretmeyeceğinizi ve kullanılmasına izin vermeyeceğinizi kabul edersiniz. İşverenleri veya müşterileri adına hesap oluşturmak için açık yetkiye sahip olan kişi veya işletmeler hariç olmak üzere, Instagram kendinizden başka herhangi biri adına hesap oluşturmanızı yasaklar ve siz de oluşturmayacağınızı kabul edersiniz. Ayrıca, Instagram’a kayıt olurken ve diğer zamanlarda verdiğiniz veya vereceğiniz tüm bilgilerin gerçek, doğru, güncel ve eksiksiz olduğunu ve bilgilerinizi doğru ve gerçek kalmaları için gerektiğinde güncelleyeceğinizi kabul edersiniz.
 4. Diğer Instagram kullanıcılarının giriş bilgilerini istemeyeceğinizi, toplamayacağınızı ve kullanmayacağınızı kabul edersiniz.
 5. Şifrenizi gizli ve güvende tutmak sizin sorumluluğunuzdadır.
 6. Kişi veya kuruluşlara hakaret etmemelisiniz, zorbalıkta bulunmamalısınız, rahatsız edici şekilde takip etmemelisiniz, suistimal, taciz, tehdit veya taklit etmemelisiniz ve korkutmamalısınız ve Instagram Hizmeti aracılığıyla size veya başka herhangi birine ait gizli bilgileri (kredi kartı bilgileri, sosyal güvenlik veya diğer ulusal kimlik numaraları, halka açık olmayan telefon numaraları veya halka açık olmayan e-posta adresleri dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) paylaşmamalısınız.
 7. Instagram Hizmetini hiçbir yasa dışı veya yetkisiz amaçla kullanamazsınız. Instagram Hizmetini ve İçeriklerinizi (aşağıda belirtilmektedir) kullanırken telif hakkı yasaları dahil, ancak bununla sınırlı kalmamak kaydıyla yürürlükteki tüm yasa, yönetmelik ve düzenlemelere (federal, eyalet, yerel ve bölgesel) uymayı kabul edersiniz.
 8. Davranışlarınız ve Instagram Hizmetine gönderdiğiniz veya Instagram Hizmetinde paylaştığınız veya gösterdiğiniz tüm veriler, metinler, dosyalar, bilgiler, kullanıcı adları, görseller, grafikler, fotoğraflar, profiller, ses ve video klipleri, sesler, müzik eserleri, özgün çalışmalar, uygulamalar, bağlantılar ve diğer içerik ve malzemeler (birlikte “İçerik” olarak anılır) tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.
 9. Instagram Hizmetini değiştiremez ve uyarlayamazsınız veya başka bir internet sitesini, Instagram Hizmetiyle veya Instagram’la ilişkili olduğuna dair yanlış izlenim verecek şekilde değiştiremezsiniz.
 10. Instagram’ın gizli API’sine Instagram tarafından izin verilen yöntemler dışında başka bir yöntemle erişemezsiniz. Instagram API’sinin kullanımı, şu adreste bulunan ayrı koşullara tabidir:http://instagram.com/about/legal/terms/api/ (“API Koşulları”).
 11. Herhangi bir Instagram kullanıcısına istenmeyen e-postalar, yorumlar, beğenmeler veya diğer türlü ticari veya tacizkar iletişimler (bunlara “spam” da denir) oluşturamaz ve gönderemezsiniz.
 12. Instagram’dan önceden yazılı izin almadan, kullanıcı adınızda domain adları veya internet adresleri (URL) kullanamazsınız.
 13. Solucan, virüs, casus yazılım, zararlı yazılım veya diğer her türlü zarar verici veya engelleyici kodu aktarmak dahil, Instagram Hizmetini, sunucularını veya Instagram Hizmetine bağlı ağları engelleyemez veya kesintiye uğratamazsınız. Instagram sayfalarının kullanıcıların tarayıcılarında veya cihazlarında gösterilme ya da görüntülenme şeklini herhangi bir şekilde değiştiren veya engelleyen içerikler ya da kodlar ekleyemezsiniz.
 14. Şu adreste bulunan Instagram Topluluk Kurallarına uymanız gerekmektedir:https://help.instagram.com/customer/portal/articles/262387-community-guidelines.
 15. Otomatik cihaz, kod, bot, örümcek, böcek veya kazıyıcı kullanmak dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Instagram Hizmetinde yetkisiz yöntemlerle hesap oluşturamazsınız.
 16. Başka bir kullanıcının Instagram Hizmetini kullanmasını veya keyfini çıkarmasını kısıtlamaya çalışmamalısınız ve bu Kullanım Koşullarının veya diğer Instagram koşullarının ihlal edilmesini teşvik etmemelisiniz ve buna olanak vermemelisiniz.
 17. Bu Kullanım Koşullarının ihlali, Instagram’ın tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Instagram hesabınızın kapatılmasıyla sonuçlanabilir. Instagram Hizmetinde paylaştığınız İçeriklerin Instagram’ın sorumluluğunda olmadığını ve olamayacağını ve Instagram Hizmetini kullanırken karşı karşıya kalabileceğiniz risklerin tamamen sizin sorumluluğunuzda olduğunu kabul edersiniz. İşbu Kullanım Koşullarının özünü veya metnini herhangi bir şekilde ihlal etmeniz ya da Instagram’ı bir risk veya başka bir muhtemel hukuki yaptırıma maruz bırakmanız durumunda, Instagram Hizmetini size sunmaya kısmi olarak ya da bütünüyle son verebiliriz.

Genel Şartlar

 1. Instagram Hizmetini veya Instagram Hizmetine erişiminizi herhangi bir nedenle, bildirimde bulunmaksızın istediğimiz zaman ve size karşı sorumlu olmadan değiştirme veya sonlandırma hakkımız saklıdır. Instagram Hizmetine giriş yapıp şu adreste bulunan formu doldurarak Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz: https://instagram.com/accounts/remove/request/. Instagram Hizmetine erişiminizi sonlandırmamız veya yukarıda belirtilen formu doldurarak hesabınızı dondurmanız halinde, fotoğraflarınıza, yorumlarınıza, beğenmelerinize, arkadaşlıklarınıza ve diğer verilere hesabınız üzerinden erişilemeyecektir (ör. kullanıcılar kullanıcı adınıza gidip fotoğraflarınızı göremeyecektir), ancak bu bilgiler ve veriler Instagram Hizmetinde kalmaya ve görünmeye devam edebilir (ör. başkaları İçeriklerinizi tekrar paylaştıysa).
 2. Hesabınız kapatıldıktan sonra, işbu Kullanım Koşullarında size verilen tüm lisansların ve diğer hakların geçerliliği derhal sona erer.
 3. İşbu Kullanım Koşullarını zaman zaman tamamen kendi takdirimize bağlı olarak değiştirme (“Güncellenmiş Koşullar”) hakkımız saklıdır. Yasal veya idari nedenlerle değişiklik yapmadığımız sürece, Güncellenmiş Koşullar yürürlüğe girmeden makul bir süre önce bildirimde bulunuruz. Güncellenmiş Koşulları Instagram Hizmetinde yayınlayarak size bildirebileceğimizi ve Güncellenmiş Koşulların yürürlüğe girdiği tarihten sonra Instagram Hizmetini kullanmanızın (veya makul olarak belirttiğimiz başka bir davranışta bulunmanızın) Güncellenmiş Koşulları kabul ettiğiniz anlamına geleceğini kabul edersiniz. Bu yüzden, Instagram Hizmetini kullanmadan önce işbu Kullanım Koşullarını ve tüm Güncellenmiş Koşulları gözden geçirmelisiniz. Güncellenmiş Koşullar yayınlandığı tarihte veya Güncellenmiş Koşullarda belirtilen daha sonraki bir tarihte yürürlüğe girer ve o tarih itibariyle Instagram Hizmeti kullanımınız için geçerli olur. Güncellenmiş Koşulların yürürlüğe girmesinden önce ortaya çıkan anlaşmazlıklar, işbu Kullanım Koşullarına tabi olacaktır.
 4. Herhangi birinin Instagram Hizmetine erişmesini istediğimiz zaman herhangi bir nedenle reddetme hakkımız saklıdır.
 5. Herhangi bir kullanıcı adının kullanılması hakkını herhangi bir nedenle geri alma hakkımız saklıdır.
 6. İşbu Kullanım Koşullarını ihlal ettiğini tamamen kendi takdirimize bağlı olarak belirlediğimiz İçerikleri veya İçeriklerin bulunduğu hesapları kaldırabiliriz, düzenleyebiliriz, engelleyebiliriz ve/veya izleyebiliriz, ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğümüz yoktur.
 7. Instagram Hizmetinin diğer kullanıcılarıyla çevrimiçi veya çevrimdışı etkileşimleriniz tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Instagram’ın kullanıcıların davranışlarından sorumlu veya yükümlü olmadığını kabul edersiniz. Instagram’ın sizin ve diğer kullanıcıların arasındaki anlaşmazlıkları izleme veya bunlara müdahale etme hakkı saklıdır, ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğü yoktur. İçerikleri veya her türlü kişisel ya da diğer bilgileri gönderirken veya paylaşırken dahil olmak üzere, başkalarıyla etkileşimde bulunurken sağduyulu davranın.
 8. Instagram Hizmeti veya Instagram Hizmetinden aldığınız iletişimlerden üçüncü taraf internet sitelerine veya özelliklerine bağlantılar verilebilir. Instagram Hizmetindeki görüntülerde veya yorumlarda da üçüncü taraf internet sitelerine veya özelliklerine bağlantılar bulunabilir. Instagram Hizmetinde ayrıca bizim kontrol etmediğimiz, sahip olmadığımız ve desteklemediğimiz üçüncü taraf içerikleri de bulunmaktadır. Instagram Hizmetindeki işlevler Instagram Hizmetiyle üçüncü taraf internet siteleri veya özellikleri arasında etkileşimler olmasına izin verebilir. Buna Instagram Hizmetini ve Instagram Hizmetindeki profilinizi üçüncü taraf internet sitelerine veya özelliklerine bağlayan uygulamalar dahildir. Örneğin, Instagram Hizmetinde bulunan bir özellik, Instagram Hizmetinden İçerik paylaşmanıza veya İçeriklerinizi bir üçüncü tarafla paylaşmanıza olanak sağlayabilir ve bunlar söz konusu üçüncü tarafın hizmetinde veya uygulamasında herkese açık olarak paylaşılabilir. Bu işlevi kullanmak için genellikle hesabınıza üçüncü taraf hizmetinden giriş yapmanız gerekir ve bu işlemi yaparken karşı karşıya kalabileceğiniz riskler tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır. Instagram’ın bu üçüncü taraf internet hizmetleri veya içerikleri üzerinde kontrolü yoktur. Instagram’ın bu tür üçüncü taraf hizmetlerinden veya özelliklerinden hiçbir şekilde sorumlu veya yükümlü olmadığını açıkça kabul edersiniz. INSTAGRAM HİZMETİ ARACILIĞIYLA BULDUĞUNUZ ÜÇÜNCÜ TARAFLARLA ARANIZDAKİ İLETİŞİM VE TİCARİ İŞLEMLER TAMAMEN SİZİNLE ÜÇÜNCÜ TARAFIN ARASINDADIR. Instagram Hizmetini veya Instagram Hizmetindeki profilinizi üçüncü taraf hizmetleriyle bağlayan uygulamaları (her biri “Uygulama” olarak anılır), tamamen kendi takdirinize bağlı olarak ve karşı karşıya kalabileceğiniz risklerin tüm sorumluluğunu alarak kullanmayı seçebilirsiniz ve söz konusu Uygulama Instagram Hizmetindeki profilinizle etkileşimde bulunabilir, bağlantı kurabilir veya profilinizdeki bilgileri toplayabilir ve/veya alabilir. Bu tür Uygulamaları kullanarak, aşağıdakileri kabul etmiş olursunuz: (i) Bilgi paylaşmak için bir Uygulama kullanırsanız, Instagram Hizmetindeki profilinizle ilgili bilgilerin paylaşılmasına izin verirsiniz, (ii) bir Uygulamayı kullanmanız, kimliğinizi belirleyen bilgilerin, Instagram bu bilgileri sağlamamış olsa bile, herkese açık biçimde ifşa edilmesine ve/veya sizinle ilişkilendirilmesine neden olabilir ve (iii) bir Uygulamayı kullanmanız tamamen sizin tercihinize bağlıdır ve bundan kaynaklanabilecek riskler tamamen sizin sorumluluğunuzdadır ve Instagram Taraflarını (aşağıda belirtilmektedir) Uygulamaya ilişkin hareketlerden doğacak zararlara karşı tazmin etmeniz gerekmektedir.
 9. Instagram Hizmetini kullanmanızdan kaynaklanan tüm veri ücretlerinden sorumlu olduğunuzu kabul edersiniz.
 10. Kullanıcı profilleri ve fotoğraflar dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Instagram Hizmetindeki içeriklerin otomatik yöntemlerle taranmasını, çekilmesini, ön belleğe alınmasını veya başka bir şekilde erişilmesini (Instagram’ın açık izniyle bir arama motoru tarafından kullanılan standart arama motoru protokollerinin veya teknolojilerinin bulması haricinde) yasaklarız.

Haklar

 1. Instagram, Instagram Hizmetinde veya Instagram Hizmeti aracılığıyla paylaştığınız İçeriklerin mülkiyetini almaz. Bunun yerine, http://instagram.com/legal/privacy/ adresinde bulunan ve 3. bölüm (“Bilgilerinizin Paylaşılması”), 4. bölüm (“Bilgilerinizi Nasıl Depoluyoruz”) ve 5. bölüm (“Bilgileriniz Hakkındaki Seçimleriniz”) dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Instagram Hizmetinin Gizlilik İlkesine tabi olmak üzere, Instagram Hizmeti üzerinde veya aracılığıyla paylaştığınız İçeriklerin kullanımı için Instagram’a işbu belgeyle münhasır olmayan, bedeli tamamen ödenmiş ve telifsiz, devredilebilir, alt lisans atanabilir, uluslararası bir lisans tahsis edersiniz. Gizlilik İlkesi’nde belirtildiği gibi, fotoğraflarınız da dahil olmak üzere İçeriklerinizi ve hareketlerinizi kimlerin görebileceğini seçebilirsiniz.
 2. Instagram Hizmetinin bir bölümü reklam gelirleriyle desteklenmektedir ve Instagram Hizmetinde reklamlar ve tanıtımlar gösterilebilir. Instagram’ın bu tür reklam ve tanıtımları Instagram Hizmetine veya İçeriklerinize, İçeriklerinizin yanına veya İçeriklerinizle birlikte yerleştirebileceğini işbu belgede kabul edersiniz. Bu tür reklam ve tanıtımların şekli, üslubu ve kapsamı size bildirilmeden değiştirilebilir.
 3. Ücretli hizmetleri, sponsorlu içerikleri veya ticari iletişimleri her zaman belirtmeyebileceğimizi kabul edersiniz.
 4. Bu durumda: (i) Instagram Hizmetinde veya Instagram Hizmeti aracılığıyla paylaştığınız İçeriklerin sahibi olduğunuzu veya işbu Kullanım Koşullarında belirtilen hakları ve lisansları verme hakkına sahip olduğunuzu; (ii) Instagram Hizmetinde ve Instagram Hizmeti aracılığıyla İçeriklerinizin paylaşılmasının ve kullanılmasının, gizlilik hakları, kişilik hakları, telif hakları, ticari marka ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, herhangi bir üçüncü tarafın haklarını irtikap veya ihlal etmeyeceğini; (iii) Instagram Hizmetinde veya Instagram Hizmeti aracılığıyla paylaştığınız İçerikler yüzünden ödenmesi gereken her tür telif ücretini, harçları ve diğer her tür bedeli ödemeyi kabul ettiğinizi ve (iv) bulunduğunuz yargı bölgesinde işbu Kullanım Koşullarını kabul etmek için yasal hak ve yetkiye sahip olduğunuzu beyan ve kabul edersiniz.
 5. Instagram Hizmetinde, Instagram’a ait veya Instagram tarafından lisanslı olan içerikler bulunur (“Instagram İçerikleri”). Instagram İçerikleri telif hakkı, ticari marka, patent, ticari sır ve diğer yasalar tarafından korunur ve sizinle Instagram arasında, Instagram İçeriklerinin ve Hizmetinin tüm hakları Instagram’a aittir. Instagram İçeriklerine dahil olan veya eşlik eden hiçbir telif hakkı, ticari marka, hizmet markası veya diğer mülkiyet hakları bildirilerini kaldırmayacak, değiştirmeyecek veya gizlemeyeceksiniz ve Instagram İçeriklerini yeniden kopyalamayacak, değiştirmeyecek, uyarlamayacak, türevlerini oluşturmayacak, çalmayacak/oynatmayacak, görüntülemeyecek, yayınlamayacak, dağıtmayacak, aktarmayacak, satmayacak, lisansını tahsis etmeyecek ve başka bir şekilde istismar etmeyeceksiniz.
 6. Instagram adı ve logosu Instagram’ın ticari markalarıdır ve takip eden adreste bulunan marka kurallarımıza uygun olan durumlar haricinde, Instagram’dan önceden yazılı izin alınmadan tamamen veya kısmen kopyalanamaz, taklit edilemez ve kullanılamaz:https://help.instagram.com/customer/portal/articles/182487. Ayrıca, tüm sayfa başlıkları, özel grafikler, düğme simgeleri ve kodlar Instagram’ın hizmet markaları, ticari markaları ve/veya ticari takdim şekilleridir ve önceden Instagram’dan yazılı izin alınmadan tamamen veya kısmen kopyalanamaz, taklit edilemez ve kullanılamaz.
 7. Instagram’ın amacı Instagram Hizmetinin olabildiğince kullanılabilir olmasını sağlamak olsa da, programlanmış bakım veya yükseltme, acil durum onarımları veya telekomünikasyon bağlantılarının ve/veya ekipmanının arızalanması nedenleri dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Instagram Hizmeti kesintiye uğrayabilir. Ayrıca Instagram’ın önceden bildirimde bulunmaksızın Instagram Hizmetindeki her türlü içeriği herhangi bir nedenle kaldırma hakkı saklıdır. Instagram Hizmetinden kaldırılan içerikler, bazı yasal yükümlülüklere uymak amacı dahil, ancak bununla sınırlı olmamak kaydıyla Instagram tarafından depolanmaya devam edebilir ancak geçerli bir mahkeme emri olmadan bu içerikler alınamayabilir. Buna bağlı olarak Instagram kendi İçeriklerinizi yedeklemenizi tavsiye eder. Başka bir deyişle, Instagram bir yedekleme hizmeti değildir ve Instagram Hizmetine İçerikleri yedeklemesi veya depolaması amacıyla güvenmeyeceğinizi kabul edersiniz. Instagram Hizmetlerinin değiştirilmesi, durdurulması ve sonlandırılması veya İçeriklerin kaybedilmesi durumunda Instagram’ın size karşı herhangi bir yükümlülüğü yoktur. Ayrıca İnternetin güvenlik ihlallerine tabi olabileceğini ve İçerik veya başka bilgileri göndermenin güvenli olmayabileceğini de kabul edersiniz.
 8. Instagram Hizmetinde paylaşılan İçeriklerden Instagram’ın sorumlu olmadığını ve bunları desteklemediğini kabul edersiniz. Instagram’ın herhangi bir İçeriği önceden tarama, izleme, düzenleme veya kaldırmaya dair herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. İçeriklerinizin işbu Kullanım Koşullarını ihlal etmesi halinde, söz konusu İçeriklerin yasal sorumluluğu size aittir.
 9. Instagram Hizmetinin http://instagram.com/legal/privacy/ adresinde bulunan Gizlilik İlkesinde aksi belirtilmediği sürece, sizin ve Instagram’ın arasındaki hiçbir İçerik gizli ve tescilli olmayacaktır ve İçeriklerin hiçbir kullanımı veya ifşası için yükümlü olmayacağız. Instagram’la ilişkinizin gizli, güvene dayalı veya başka bir şekilde özel bir ilişki olmadığını ve herhangi bir İçerik göndermeye karar vermenizin, İçeriklerinize ilişkin olması dahil, Instagram’ı genel halka dahil olan insanlarınkinden farklı bir konuma yerleştirmediğini kabul eder ve onaylarsınız. İçeriklerinizin hiçbir bölümü Instagram tarafından hiçbir güvenlik yükümlülüğüne tabi olmayacaktır ve Instagram sunduğunuz İçeriklerin hiçbir kullanımı veya ifşası için yükümlü olmayacaktır.
 10. Instagram, özellikle talep ettiği ve bazı özel koşul, şart ve gereksinimlerin geçerli olabileceği içerikler, bilgiler, fikirler, öneriler veya diğer malzemeler dışında hiçbir içeriği, bilgiyi, fikri, öneriyi veya diğer malzemeyi kabul etmez veya dikkate almaz. Bunun nedeni, fikirlerinizin bizim bağımsız olarak geliştirdiğimiz veya geliştirmekte olduğumuz fikirlere benzer olması halinde herhangi bir yanlış anlaşılma olmasını önlemektir. Bu nedenle, Instagram talep edilmemiş malzemeleri veya fikirleri kabul etmemektedir ve bu şekilde aktarılan malzeme veya fikirler için sorumluluk almaz. İlkemize rağmen bize içerik, bilgi, fikir, öneri veya başka malzemeler göndermeyi seçmeniz halinde, Instagram’ın bu tür içerik, bilgi, fikir, öneri veya diğer malzemeleri, ürün ve hizmet geliştirme ve pazarlama dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, herhangi bir amaç doğrultusunda size karşı hiçbir yükümlülüğü olmadan ve herhangi bir ödeme yapmadan kullanmakta serbest olduğunu kabul edersiniz.

Telif Hakkı ve Diğer Fikri Mülkiyet İhlallerini Şikayet Etme

 1. Diğer insanların haklarına saygı gösteriyor ve sizden de aynısını bekliyoruz.
 2. Size, fikri mülkiyet haklarınızı korumaya yardımcı olacak araçlar sunuyoruz. Fikri mülkiyet hakkı ihlallerini şikayet etme hakkında daha fazla bilgi için:https://help.instagram.com/customer/portal/articles/270501
 3. Diğer insanların fikri mülkiyet haklarını sürekli ihlal ederseniz, hesabınızı uygun gördüğümüz takdirde kapatırız.

Garanti Reddi

INSTAGRAM İÇERİKLERİ DAHİL; ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, INSTAGRAM HİZMETİ “OLDUĞU GİBİ” VE “TÜM HATALARIYLA” SUNULMAKTADIR. YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE, INSTAGRAM VEYA AİT OLDUĞU ANA ŞİRKET VEYA ÇALIŞANLARI, MÜDÜRLERİ, GÖREVLİLERİ VEYA TEMSİLCİLERİNDEN (TÜMÜ “INSTAGRAM TARAFLARI” OLARAK ANILIR) HİÇBİRİ, (A) INSTAGRAM HİZMETİ, (B) INSTAGRAM İÇERİKLERİ, (C) KULLANICI İÇERİKLERİ VEYA (D) INSTAGRAM’A VEYA INSTAGRAM HİZMETİ ARACILIĞIYLA BİLGİ AKTARILMASINA İLİŞKİN GÜVENLİK İLE İLGİLİ OLARAK AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇBİR BEYAN VEYA GARANTİ VEYA DESTEK VERMEMEKTEDİR. AYRICA INSTAGRAM TARAFLARI İŞBU BELGEDE, PAZARLANABİLİRLİK, ÖZEL BİR AMACA UYGUN BULUNMA, İHLAL ETMEME, ZAPTA KARŞI TEMİNAT, ÖZEL, TİCARET, MÜDAHALESİZ KULLANIM, SİSTEM ENTEGRASYONU VE BİLGİSAYAR VİRÜSÜ İÇERMEME GARANTİLERİ DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA AÇIK VEYA ZIMNİ HER TÜR GARANTİYİ REDDETMEKTEDİR.

INSTAGRAM TARAFLARI INSTAGRAM HİZMETİNİN HATASIZ VEYA KESİNTİSİZ ÇALIŞACAĞINI, KUSURLARIN DÜZELTİLECEĞİNİ VEYA INSTAGRAM HİZMETİNİ SUNAN INSTAGRAM HİZMETİ VEYA SUNUCUSUNUN VİRÜSLER DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA, ZARARLI BİLEŞENLER İÇERMEDİĞİNİ BEYAN VEYA GARANTİ ETMEZ. INSTAGRAM TARAFLARI, INSTAGRAM HİZMETİNDE BULUNAN BİLGİLERİN (TALİMATLAR DAHİL) DOĞRU, EKSİKSİZ VEYA KULLANIŞLI OLDUĞUNA DAİR HİÇBİR BEYANDA BULUNMAZ VE GARANTİ VERMEZ. INSTAGRAM HİZMETİNİ KULLANMANIZDAN KAYNAKLANAN RİSKLERİN SİZİN SORUMLULUĞUNUZDA OLDUĞUNU KABUL EDERSİNİZ. INSTAGRAM TARAFLARI, INSTAGRAM HİZMETİNİ KULLANMANIZIN HERHANGİ BİR YARGI BÖLGESİNDE YASAL OLDUĞU GARANTİSİNİ VERMEZ VE INSTAGRAM TARAFLARI BU TÜR GARANTİLERİ ÖZELLİKLE REDDEDER. BAZI YARGI BÖLGELERİ, ZIMNİ VEYA DİĞER GARANTİLERİN REDDİNİ SINIRLANMAKTA VEYA İZİN VERMEMEKTEDİR, BU YÜZDEN SÖZ KONUSU YARGI BÖLGESİNDEKİ YASALARIN SİZİN VE İŞBU KULLANIM KOŞULLARI İÇİN GEÇERLİ OLDUĞU ÖLÇÜDE, YUKARIDAKİ SORUMLULUK REDDİ SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR.

INSTAGRAM HİZMETİNE ERİŞEREK VEYA INSTAGRAM HİZMETİNİ KULLANARAK, INSTAGRAM HİZMETİNE ERİŞTİĞİNİZ VEYA INSTAGRAM HİZMETİNİ KULLANDIĞINIZ TÜM YARGI BÖLGELERİNDE HAREKETLERİNİZİN YASALARA UYGUN OLDUĞUNU BEYAN VE GARANTİ EDERSİNİZ.

INSTAGRAM TARAFLARI İÇERİKLERİ DESTEKLEMEZ VE İÇERİKLERE DAYANAN VEYA İÇERİKLERDEN KAYNAKLANAN HİÇBİR KAYIP, HASAR, (GERÇEK, SONUÇ OLARAK ORTAYA ÇIKAN, CEZAİ VEYA DİĞER TÜRLÜ) YARALANMA, TAZMİNAT, YÜKÜMLÜLÜK VEYA DİĞER HER TÜR SEBEPTEN DOĞAN SORUMLULUK VEYA YÜKÜMLÜLÜKLERİ ÖZELLİKLE REDDEDER.

Sorumluluğun Sınırlandırılması; Feragatname

INSTAGRAM TARAFLARININ HİÇBİR KOŞULDA SİZE KARŞI DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI OLARAK (A) INSTAGRAM HİZMETİ; (B) INSTAGRAM İÇERİKLERİ; (C) KULLANICI İÇERİKLERİ; (D) INSTAGRAM HİZMETİNİ KULLANMANIZ, KULLANAMAMANIZ VEYA INSTAGRAM HİZMETİNİN PERFORMANSI; (E) INSTAGRAM TARAFLARININ VEYA EMNİYET BİRİMLERİNİN SİZİN VEYA BAŞKA BİR TARAFIN INSTAGRAM HİZMETİNİ KULLANMASINA İLİŞKİN OLARAK YÜRÜTTÜĞÜ BİR SORUŞTURMAYLA BAĞLANTILI HER TÜR DAVA; (F) TELİF HAKKI VEYA DİĞER FİKRİ MÜLKİYET HAK SAHİPLERİYLE BAĞLANTILI HER TÜR DAVA; (G) INSTAGRAM HİZMETİNİN ÇALIŞMASINDAKİ HER TÜR HATA VEYA KUSUR VEYA (H) HERHANGİ BİR KULLANICININ BİLGİSAYARI, MOBİL CİHAZI VEYA DİĞER EKİPMAN VEYA TEKNOLOJİSİNDE MEYDANA GELEN ÖNGÖRÜLEBİLİR OLSA DA VEYA INSTAGRAM TARAFLARINA BU TÜR HASARLARIN OLABİLECEĞİ BİLDİRİLMİŞ OLSA BİLE VEYA BUNLARI BİLİYOR OLMALARI GEREKSE DE BİR SÖZLEŞMENİN İCRA EDİLMESİ SIRASINDA, İHMALKARLIKLA, KUSURSUZ YÜKÜMLÜLÜK VEYA HAKSIZ MUAMELE (TAMAMI VEYA BİR KISMININ İHMALKARLIK, MÜCBİR SEBEPLER, TELEKOMÜNİKASYON ARIZALARI VEYA INSTAGRAM HİZMETİNİN ÇALINMASI VEYA YOK EDİLMESİNİN NEDEN OLMASI DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA) OLSA DA KAR KAYBI, İTİBAR KAYBI, VERİ KAYBI, İŞİN DURMASI, SONUÇLARIN DOĞRULUĞU VEYA BİLGİSAYAR ARIZASI VEYA HATALI ÇALIŞMASI DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA HERHANGİ BİR GÜVENLİK İHLALİNDEN VEYA HERHANGİ BİR VİRÜS, BÖCEK, KURCALAMA, SAHTEKARLIK, HATA, KUSUR, KESİNTİ, ARIZA, ÇALIŞMA VEYA AKTARMA GECİKMELERİ, BİLGİSAYAR HATTI VEYA AĞ ARIZALARI VEYA DİĞER HER TÜRLÜ TEKNİK HATADAN VEYA DİĞER HATALI ÇALIŞMALARDAN KAYNAKLANAN HER TÜR HASAR DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA, BUNLARLA İLGİLİ OLAN HİÇBİR KAYIP VEYA HASAR İÇİN (HER TÜR DOĞRUDAN, DOLAYLI, EKONOMİK, ÖRNEK NİTELİĞİNDE, ÖZEL, CEZAİ, ARIZİ VEYA SONUÇ OLARAK ORTAYA ÇIKANLAR DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA) YÜKÜMLÜLÜĞÜ YOKTUR. INSTAGRAM TARAFLARININ SİZE VEYA BAŞKA BİRİNE KARŞI HİÇBİR SURETLE ÖLÜM VEYA KİŞİSEL YARALANMA DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA KAYIP, HASAR VEYA YARALANMA İÇİN YÜKÜMLÜLÜĞÜ YOKTUR. BAZI EYALETLERDE ARIZİ VEYA SONUÇ OLARAK ORTAYA ÇIKAN HASARLARIN MUAF TUTULMASINA VEYA SINIRLANMASINA İZİN VERİLMEMEKTEDİR, BU YÜZDEN YUKARIDAKİ SINIRLAMA VEYA MUAFİYET SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. INSTAGRAM TARAFLARININ SİZE KARŞI TÜM HASAR, KAYIP VEYA DAVA NEDENLERİNDEN KAYNAKLANAN TOPLAM YÜKÜMLÜLÜĞÜ HİÇBİR SURETLE YÜZ AMERİKAN DOLARINI (100,00$ USD) AŞMAYACAKTIR.

INSTAGRAM’IN HAREKETLERİ VEYA KUSURLARINDAN KAYNAKLANAN HASAR, KAYIP VEYA YARALANMALARIN OLMASI HALİNDE, VARSA, UĞRADIĞINIZ ZARARIN TELAFİ EDİLEMEYECEK OLMADIĞINI VEYA INSTAGRAM TARAFLARINA AİT VEYA ONLAR TARAFINDAN KONTROL EDİLEN HİÇBİR İNTERNET SİTESİ, HİZMET, MÜLKİYET, ÜRÜN VEYA DİĞER İÇERİKTEN FAYDALANMAYI ENGELLEYEN BİR MAHKEME EMRİ ALMAYA HAK KAZANMANIZ İÇİN YETERLİ OLMADIĞINI VE INSTAGRAM TARAFLARINA AİT VEYA ONLAR TARAFINDAN KONTROL EDİLEN HİÇBİR İNTERNET SİTESİ, MÜLKİYET, ÜRÜN, HİZMET VEYA DİĞER İÇERİĞİN GELİŞTİRİLMESİNİ, ÜRETİMİNİ, DAĞITIMINI, REKLAMININ YAPILMASINI, GÖSTERİLMESİNİ VEYA BUNLARDAN FAYDALANMAYI ENGELLEME VEYA KISITLAMA HAKKINIZIN OLMAYACAĞINI KABUL EDERSİNİZ.

INSTAGRAM HİZMETİNE ERİŞTİĞİNİZDE, ŞU ANDA BİLİNMEYEN VEYA UMULMAYAN TALEP HAKLARINIZDAN FERAGAT EDİYOR OLABİLECEĞİNİZİ VE BU FERAGATNAMEYE İLİŞKİN OLARAK KALİFORNİYA MEDENİ KANUNUNUN 1542. BÖLÜMÜNDEKİ VE HERHANGİ BİR EYALET VEYA BÖLGEDEKİ BENZER KANUNDAKİ AŞAĞIDAKİLERİ BEYAN EDEN FAYDALARI OKUYUP ANLADIĞINIZI VE İŞBU BELGEDE BUNLARDAN AÇIKÇA FERAGAT ETTİĞİNİZİ KABUL EDERSİNİZ: “İBRANIN YÜRÜTÜLMESİ ESNASINDA ALACAKLININ KENDİ LEHİNE OLDUĞUNU BİLMEDİĞİ VE BUNDAN ŞÜPHELENMEDİĞİ, BİLMİŞ OLMASI DURUMUNDA BORÇLUYLA ANLAŞMASINI ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ETKİLEYECEK OLAN TALEPLER, GENEL BİR İBRA KAPSAMINDA YER ALMAZ.”

ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA AİT FAALİYETLER, İÇERİK, BİLGİ VEYA VERİLERDEN INSTAGRAM SORUMLU DEĞİLDİR; BİZİ, DİREKTÖRLERİMİZİ, MEMURLARIMIZI, ÇALIŞANLARIMIZI VE ARACILARIMIZI, BİLİNEN VEYA BİLİNMEYEN, HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ ŞAHSA KARŞI AÇMIŞ OLDUĞUNUZ BİR DAVA KONUSUNDAN DOĞAN VEYA BU TÜR BİR DAVA KONUSUYLA İLİŞKİLİ HERHANGİ BİR TALEPTEN VE HASARDAN İBRA EDERSİNİZ.

Tazminat

Siz (ve Instagram Hizmetinde adına hesabını veya hareketlerini yönettiğiniz her tür üçüncü ), Instagram Taraflarını savunacağınızı (Instagram’ın talebi üzerine), beri kılacağınızı ve aşağıdakilerden herhangi birine bağlı olarak (Instagram Hizmetinde doğrudan sizin gerçekleştirdiğiniz hareketler veya sizin adınıza gerçekleştirilen hareketler dahil) meydana gelen veya bunlarla başka bir şekilde ilişkili olabilecek her tür makul avukatlık ücretleri ve maliyetleri dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, oluşabilecek her tür tazminat, yükümlülük, hasar, kayıp, masrafı tazmin edeceğinizi kabul edersiniz: (i) İçeriğiniz veya Hizmet kullanımına erişiminiz; (ii) Bu Kullanım Koşullarını ihlal etmeniz veya iddia edilen ihlaliniz; (iii) fikri mülkiyet hakları, kişilik, gizlilik veya mülkiyet hakları dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, herhangi bir üçüncü şahsın hakkını ihlaliniz; (iv) her tür düzenleyici, idari ve yasama kurumu dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, her tür hükümet ve hükümet benzeri kurumun herhangi bir kanun, kural, düzenleme, yasa, tüzük, hüküm veya talimatını ihlaliniz veya (v) sizin tarafınızdan verilen herhangi bir yalan beyan. Her türlü iddianın savunmasında Instagram’ın talep ettiği şekilde işbirliği yapacaksınız. Instagram, sizin tazmin etmenize tabi olan her tür konunun münhasır savunmasını ve kontrolünü yürütme hakkını saklı tutar ve siz de önceden Instagram’dan yazılı izin almadan hiçbir tazminat talebini karara bağlamayacaksınız.

Tahkim

Anlaşmadan çıkmanız veya yukarıda anılan (1) sizin veya Instagram’ın fikri mülkiyeti (ticari markalar, ticari takdim şekilleri, domain adları, ticari sırlar, telif hakları ve patentler gibi); (2) API Koşullarının ihlalleri veya (3) Temel Koşulların 13 ve 15. hükümlerinin ihlallerine ilişkin ihtilaflar hariç (“Hariç Tutulan İhtilaflar”), sizinle Instagram arasındaki işbu Kullanım Koşullarına, Instagram Hizmetini kullanmanıza ve/veya gizlilik ve/veya kişilik haklarına ilişkin ihtilaflar dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Instagram’la aranızdaki ilişkiye dair tüm ihtilafların, bağlayıcı olarak Amerikan Tahkim Birliği’nin tüketiciye ilişkin ihtilaflara dair kuralları uyarınca bireysel tahkimle çözülecektir ve siz ve Instagram işbu belgeyle jüri yargılamasından açıkça feragat edersiniz. Buna bir alternatif olarak, bölgenizdeki yerel asliye mahkemesinin kuralları izin veriyorsa, hak talebiniz için yerel “asliye mahkemenize” başvurabilirsiniz. Hak talepleri için başvuruyu sadece kendi adınıza yapabilirsiniz. Siz veya Instagram bu anlaşmanın kapsadığı hiçbir hak talebi için herhangi bir grup davasına veya grup çapında tahkime katılmayacaksınız. Ayrıca, Instagram’ın davada taraf olduğu özel savcı veya temsilcisi sıfatıyla yapılan hak taleplerine veya başka birinin hesabını içeren birleştirilmiş hak taleplerine katılmamayı da kabul edersiniz. Bu ihtilafların çözümü hükmü, Federal Tahkim Kanunu tarafından yönetilir. Amerikan Tahkim Birliği’nin, davanın açılma tarihinden itibaren yüz altmış (160) gün içinde bir duruşma tarihi belirlemek istememesi veya belirleyememesi durumunda, Instagram veya siz, tahkimin Yargısal Tahkim ve Aracılık Hizmetleri tarafından yürütülmesini seçebilirsiniz. Hakem tarafından verilen ödül kararı, yargılama yetkisi olan her tür mahkeme tarafından işleme konulabilir. Geçerli yasaların hükümlerine bağlı olmaksızın, hakimin işbu Kullanım Koşullarıyla çakışan hasar, çare veya ödül hükmü verme yetkisi bulunmamaktadır.

Tahkime gitmek için bu sözleşmenin tarafı olmaktan çıkabilirsiniz. Bunu yapmanız durumunda, siz veya Instagram karşı tarafın bir tahkim davasına katılmasını isteyemezsiniz. Anlaşmadan çıkmak için, işbu tahkim hükmüne tabi olduğunuz tarihten itibaren 30 gün içinde Instagram’a yazılı bildirimde bulunmanız gerekir. Sözleşmeden çıkmak için aşağıdaki posta adresini kullanmanız gerekir:

Instagram, LLC ATTN: Arbitration Opt-out 1601 Willow Rd. Menlo Park, CA 94025, ABD

Yazışmada, adınızı, ikamet adresinizi, Instagram hesabınızda kullandığınız e-posta adresinizi ve işbu tahkim anlaşmasından çıkmak istediğinize dair açık beyanınızı belirtmeniz gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen grup davaları ve üçüncü taraflar adına yapılan hak talepleri yasağının uygulanamaması durumunda, işbu Tahkim bölümünün başında yazılanların tümü hükümsüz olur. İşbu tahkim anlaşması, Instagram’la ilişkiniz sonlandıktan sonra geçerliliğini koruyacaktır.

Hak Taleplerinde Zaman Sınırlaması

Instagram’la aranızdaki ilişkiden kaynaklanan her tür hak talebinin, ortaya çıktığı tarihten itibaren bir yıl içinde yapılması gerektiğini, aksi takdirde hak talebini kanunen yapamayacağınızı kabul edersiniz.

Geçerli Yasa ve Yargılama Yeri

İşbu Kullanım Koşulları, yasal prensipler arasındaki çelişkiler dikkate alınmaksızın Kaliforniya Eyaletinin yasaları tarafından yönetilir ve bu yasalara göre yorumlanır VE ÖZELLİKLE, BAŞKA TÜRLÜ GEÇERLİ OLMALARI HARİCİNDE, ULUSLARARASI SATIM SÖZLEŞMELERİNE İLİŞKİN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ANTLAŞMASI TARAFINDAN YÖNETİLMEYECEKTİR. İşbu Kullanım Koşullarının tahkim hükmüne veya Hariç Bırakılan İhtilaflara ilişkin olan herhangi bir yasal dava veya benzerlerinin olması durumunda veya tahkim yoluna gitmek amacıyla anlaşmadan çıkmanız halinde, Instagram’la aranızdaki herhangi bir ihtilafı Santa Clara, Kaliforniya’da bulunan bir eyalet veya federal mahkemesinde münhasıran çözümlemeyi ve bu tür tüm ihtilafları dava etmek amacıyla Santa Clara bölgesinde bulunan özel yargı bölgesi mahkemelerine başvurmayı kabul edersiniz.

İşbu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmünün herhangi bir tahkim sürecinde veya yetkili bir yargılama mahkemesi tarafından yasadışı, geçersiz veya herhangi bir nedenle uygulanamaz bulunması halinde, söz konusu hüküm işbu Kullanım Koşullarından ayrı tutulacaktır ve geri kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. Instagram’ın işbu Koşulların herhangi bir hükmünün kesinlikle gerçekleştirilmesi konusunda ısrar etmemesi veya uygulamaya geçirmemesi, herhangi bir hüküm veya haktan feragat edilmesi olarak yorumlanmayacaktır. İşbu Koşullara dair yapılan hiçbir feragat, söz konusu koşul veya şarttan veya başka bir koşul veya şarttan feragat edilmeye devam edildiği anlamına gelmeyecektir. Instagram’ın işbu ihtilafların çözümü hükmünde değişiklik yapma hakkı saklıdır, ancak söz konusu değişiklikler, değişiklik tarihinden önce ortaya çıkan ihtilaflar için geçerli olmayacaktır. İşbu ihtilafların çözümü hükmü, sizin Instagram ile olan tüm işlemlerinizin son ermesinden sonra geçerliliğini koruyacaktır.

Anlaşmanın Tamamı

Instagram Hizmetini resmi bir kurum adına kullanıyorsanız, söz konusu resmi kurum adına bir anlaşmaya taraf olmak için yetkinizin olduğunu beyan edersiniz. İşbu Kullanım Koşulları sizinle Instagram arasındaki anlaşmanın tamamını oluşturur, Instagram Hizmeti kullanımınızı yönetir ve sizinle Instagram arasındaki daha önceki tüm anlaşmaların yerini alır. Kullanım Koşullarının veya herhangi bir hakkın veya içerdiği yükümlülüklerin tamamını veya bir kısmını, isteyerek veya yasalar yoluyla, önceden Instagram’ın yazılı iznini almadan atayamazsınız veya devredemezsiniz. Önceden Instagram’ın yazılı iznini almadan gerçekleştirdiğiniz sözde atama veya devir, hükümsüz olacaktır. Instagram işbu Kullanım Koşullarını veya içerdiği haklardan herhangi birini izniniz olmadan tahsis edebilir. İşbu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmünün herhangi yetkili bir yargı mahkemesi tarafından geçersiz veya herhangi bir nedenle uygulanamaz bulunması halinde, taraflar buna rağmen söz konusu hükmün işbu Kullanım Koşullarından ayrı tutulacağını ve geri kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyeceğini ve Kullanım Koşullarının geri kalan hükümlerinin yürürlükte kalacağını ve geçerli olacağını kabul ederler. Tarafların birbirlerine davranış biçimleri veya ticari uygulamaları, Kullanım Koşullarını değiştirmek için yeterli değildir. İşbu Kullanım Koşulları, herhangi bir üçüncü şahsın lehine hak sağlamayacaktır.

Bölgesel Sınırlamalar

Instagram Hizmetinde sunulan bilgilerin, bir yargı bölgesinde veya ülkede kullanılmasının veya dağıtılmasının, o yargı bölgesi veya ülkenin yasalarına veya düzenlemelerine aykırı olduğu veya Instagram’ı herhangi bir tescil şartına tabi kılacağı yargı bölgelerinde veya ülkelerde herhangi bir kişi veya kurum tarafından kullanılmaması ve dağıtılmaması gerekir. Instagram Hizmetinin kullanılabilirliğini veya Instagram Hizmetinin herhangi bir bölümünü tamamen kendi takdirimize bağlı olarak istediğimiz zaman herhangi bir kişiye, coğrafi bölgeye veya yargı bölgesine sınırlama hakkımız ve Instagram’ın sunduğu herhangi bir içerik, program, ürün, hizmet veya diğer özelliğin miktarını sınırlama hakkımız saklıdır.

Instagram Hizmetine ilişkin olan veya Instagram Hizmetinde sunulan yazılımlar, Amerika Birleşik Devletleri ihracat kontrollerine tabi olabilir. Bu yüzden, Instagram Hizmetindeki yazılımlar, (a) Amerika Birleşik Devletleri’nin ambargo uyguladığı bir ülke (veya o ülkenin vatandaşı veya o ülkede oturan biri) veya (b) ABD Hazine Bakanlığı’nın Özel Olarak Belirlenmiş Uyruklar listesi veya ABD Ticaret Bakanlığı’nın Siparişi Yasaklılar Tablosunda bulunan herhangi bir kişi tarafından indirilemez, dışa aktarılamaz veya tekrar dışa aktarılamaz. Instagram Hizmetine ilişkin herhangi bir yazılımı indirdiğinizde, bu ülkelerde veya bu listelerde bulunmadığınızı, bu ülkelerin yönetiminde veya vatandaşı olmadığınızı ve bu ülkelerde ikamet etmediğinizi beyan ve garanti edersiniz.

İşbu Kullanım Koşulları 19 Ocak 2013 tarihinde yürürlüğe girmiştir. İşbu Kullanım Koşulları İngilizce (ABD) dilinde yazılmıştır. Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir çevirisinin İngilizce yazılmış metinle çelişmesi halinde, İngilizce metin geçerlidir.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.