WeCreativez WhatsApp Support
Sadece Siparişler ile İlgili Destek Verilmektedir..
Whatsapp Destek!

Instagram Hesabınız Nasıl Silinir?


Instagram Hesabınız Nasıl Silinir?

Instagram , en popüler fotoğraf paylaşımı sosyal ağ uygulamasıdır. Dünyanın dört bir yanındaki insanların birçoğu Instagram’a bağlı olsa da, bazı sebeplerden ötürü Instagram’ı artık kullanmaktan hoşlanmayan bazı insanlar var. Instagram hesabınızdan kurtulmayı planlayan siz onlardan biriyseniz. İşte Instagram Hesabınızı Nasıl Silersiniz dersidir. 

Bazı Instagram   kullanıcıları hesabın geçici olarak devre dışı bırakılmasına veya Instagram hesabını kalıcı olarak silinmesi ama gerçek olmaması karmaşık olduğunu düşünebilir. Instagram Hesabı’ndan kurtulmak o kadar zor değil. Verilen prosedürü takip etmeniz yeterlidir ve birkaç dakika içinde hesabınızdan kurtulabilirsiniz.

Hesabınızı sildikten sonra, hiç Instagram hesabınıza tekrar giriş yapamazsınız. Hesabınızı silmeyi planlamadan önce iki kez düşünün.

Instagram Hesabınız Nasıl Silinir?

Instagram hesabınızı yok etmek için iki seçenek var biliyor musunuz? Ya hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilir veya hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz . İsteğe bağlı olarak seçeneklerden birini seçebilirsiniz.

Geçici olarak Instagram Hesabı’nı Devre Dışı Bırak:

Hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakırsanız, her şey (profiliniz, videolarınız, fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenileriniz) gizlenecektir. Hesabınızı tekrar etkinleştirmedikçe / oturum açmadıkça kimseye görünmeyecek.

 • Önce Instagram hesaplarına ya mobil veya PC tarayıcısı ile giriş yapın. (Hesabınızı Instagram App (Uygulama) kullanarak devre dışı bırakamazsınız.
 • Ekranın sağ üst köşesinde, profil seçeneğini görebilirsiniz (bir kişinin simgesi), üzerine tıklayın.
 • Profil resminin ve kullanıcı adının yanında “Profil Düzenle” seçeneğini görebilir, üzerine tıklayabilirsiniz.
 • Şimdi, ekranı aşağı doğru kaydırın. “Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak”seçeneğini göreceksin . Üstüne tıkla.

 

 • Üzerine tıkladıktan sonra, hesabı devre dışı bırakma nedenini soran başka bir ekrana yönlendirileceksin.
 • Ekranın bilgilerini okuyun ve sizin için uygun olan herhangi bir sebebin üzerine tıklayın .
 • Şimdi onay için şifrenizi tekrar girin .
 • Tıklayın “Geçici Hesabı devre dışı bırak” butonuna.

Hesabınızı geçici olarak devre dışı bıraktın. Hesabınızı yeniden etkinleştirmek isterseniz, Instagram hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Silin:

Hesabınızı silerseniz, her şey (profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenileriniz) kalıcı olarak kaldırılır. Hesabınızı sildikten sonra, hesabınızı yeniden etkinleştiremezsiniz. Bu adımı atmadan önce bilinçli olmanız daha iyi.

 • Hesabınızı Sil sayfanıza gidin . Eğer giriş yapmadıysanız, öncelikle oturum açmanız istenir. (Hesabınızı Instagram App (Uygulama) kullanarak devre dışı bırakamazsınız.
 • Açılır menüden uygun nedeni seçin.
 • Şimdi onay için şifrenizi tekrar girin .
 • Tıklayın “Kalıcı Hesabımı Sil” butonuna.
 • Hesabınızı başarıyla sildiniz.

Şimdi, Instagram Hesabınızı Nasıl Silersen Biliyorsun. Neden Instagram hesabını aşağıdaki yorum bölümünde bıraktığını bize bildirin.

 

haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir