WeCreativez WhatsApp Support
Sadece Siparişler ile İlgili Destek Verilmektedir..
Whatsapp Destek!

İnstagram Hangi Video Formatı Kullanılıyor Yüklenir


İnstagram Hangi Video Formatı

Öncelikle, büyük videolar yüklemeye çalışmayın, her şey 1080 piksellik bir maksimum genişliğe (yükseklik herhangi bir şey olabilir, kare olabilir veya olmayabilir) indirgenir ve ultra-HD videoların (veya çok yüksek bir bit hızına sahip videoların) yüklenmesi anlamsız olur.

Videoyu yükledikten sonra kodla değiştiririz, bu nedenle bir resim dosyası için olduğundan daha fazla bir video dosyası yüklemek biraz zaman alacaktır. Bu, yükleyeceğimiz videonun yayındaki video simgesini / küçük resmi tıklayarak nasıl görüneceğini gösteren bir önizlemeyi görmenizi sağlar.

Videoların, planlanan saat ve tarihte gerçekten yayınlamak için fotoğraflardan daha uzun süre beklemelerini bekleyin. Bu, Instagram’a yüklediğimizde göreli dosya boyutlarından dolayıdır.

Videolarınız ne kadar süreyle olabilir?

Instagram, videoları 60 saniyeyle sınırlandırır, bu nedenle videonuzun 60 saniye veya daha kısa bir sürede veya otomatik olarak kırpılacağından emin olun (bkz.  Instagram yardım belgesi ) .

Videolarınız ne kadar kısa olabilir?

Videoların en az 3 saniye uzun olması gerekir veya Instagram bunları yüklememize izin vermez (bkz. Instagram yardım belgesi ).

Ayrıntılı video şartnameleri

Videoların aşağıdaki spesifikasyonlarla olması gerekmez; ancak, özellikle bu amaç için video dosyalarını çıkardıysanız, bunları yakında tutmanızı öneririz!

Kompozisyon Boyutu: maksimum genişlik 1080 piksel ( görüntülerle aynı oranlarda olmasına rağmen her şey yüksek )
Çerçeve Hızı Saniyede 29.96 kare (maksimum 30fps, ancak sabit olmalı, değişken olmamalıdır)
H.264 kod çözücüsü / MP4
5,500 kbps video bit hızı (ancak Instagram bunu yayınladığımızda 3,500kbps’ye düşürebilir)
44,1 kHz mono ( 128kbps’ye kadar) AAC ses codec’i

Dosya boyutu Instagram tarafından özel olarak sınırlandırılmamıştır, ancak videolarınızı 50MB’ın altında tutmanızı öneririz. Dosya yüklerken Schedugram’ın 150MB dosya boyutu sınırı vardır. Referans olarak, Schedugram’a yüklenen 60 saniyelik videoların çoğu 30MB civarındadır.

 

Hangi Video Formatında Instagram Kullanılır

Instagram’a video yüklemek için sınırlamalar getiriliyor ve yalnızca MP4 video formatını destekliyor ancak bazı özel yönergeler var. Instagram, web sitesi hızını daha hızlı hale getirmek için bu kararı aldı çünkü diğer formatlarla ve daha büyük uzunlukta olan videolar, web sitesinin hızını yüklemek ve azaltmak için daha fazla zaman harcıyor. Aşağıda öğrenebileceğiniz bazı video yönergeleri bulunmaktadır.

Instagram Video Biçimi Yönergeleri:

  • Video Codec: H.264, VP8 codec bileşeni
  • Ses Kodlaması: AAC ve Vorbis codec bileşeni
  • Video formatları: MP4
  • Ses formatları: Yalnızca stereo AAC ve 128Kbps +
  • Videonun uzunluğu: 3 saniyeden 60 saniyeye
  • Kare Hızı: 29.96 Saniyede Çerçeveler
  • Bit hızı: 3500 Kb / sn

haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir